Loader
STORY
220
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-220,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_popup_menu_push_text_top,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,transparent_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

STORY

The first Slovak evening-length comics about self-rediscovery and effort to survive the tragic past from director Matyas Brych. One year presented by seven days, shabby apartment, daily routine and Parralel Mountain. Eric lives with his dog in a learned stereotype in a small flat. He divides his strict daily regime between rewriting sections from found books about knights and dragons and walking with a dog.

Daily routine changes in the moment of sudden lost. The terrible ache stirs up Eric’s thoughts and his memory begins to wake up. Memories of the past begin to cradle out to the top. What is the reason why Eric desires to forget?

The film is connecting many parallels, repetitive incidents, eternity and everything that is related to principle of infinity. The story based on a true story is a probe into the life of a man who has lost everything. Everything except the free will to live and survive.

Prvý slovenský celovečerný komiks o duševnom stave, znovunájdení a snahe prežiť tragickú minulosť. Sedem dní prezentujúcich jeden rok, ošumelý byt, denná rutina a hora Parralel. Eric žije so svojím psom v naučenom stereotype v malom byte. Vstáva presne o 6:00 a svoj deň delí medzi prepisovanie odstavcov z nájdených kníh o rytieroch a drakoch a prechádzky so psom.

Každodenná „automatika“ sa ale na siedmy deň (siedmy rok) mení na noc, ktorá nečakane zasiahne Erica v podobe náhlej straty. Srdcervúca bolesť rozvíri u Erica myšlienky a jeho pamäť sa začína prebúdzať. Spomienky na skutočný život pred týmto strohým životom posledných rokov sa vynárajú a zmätený Eric začína hľadať dôvod, prečo chcel zabudnúť. Je dôvodom aj nenaplnený život horolezca so snami a túžbami?

Na scénu prichádza jeho brat, identické dvojča, ktorý mu pomáha zdolávať všetky prekážky. Prebúdza v ňom túžbu dobyť vrchol hory Parralel. Eric pri zlaňovaní prepadne cez previs skaly a udrie si hlavu. Preberie sa a spomína si na všetko.

Film prepájajú mnohé paralely, identické detaily a taktiež číslo 8, ktoré je záhadou samé o sebe. Tvoria ho paralelne sa dotýkajúce slzy a ležatá osmička symbolizuje nekonečno, večnosť a všetko, čo s týmito princípmi súvisí. Večnú lásku a nádej. Príbeh inšpirovaný udalosťami je sondou do života muža, ktorý všetko stratil. Všetko, okrem vôle žiť a prežiť.